منو کناری

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

شاخص بورس در ارتفاع ۱۲۷۰ هزار واحد با خردادماه خداحافظی کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۴۰هزار واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۲۷۰هزار واحد قرار گرفت. به گزارش خبرنگار کافه بورس، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 8میلیارد و 614میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 11هزار و 581میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 409هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 40هزار و 829واحدی در ارتفاع یک میلیون و 270هزار و 602واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل شرکت‌های بانک ملت، بورس کالای ایران و پتروشیمی پارس با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 10851واحد، کل (هموزن) 10491واحد، قیمت (هموزن) 6929واحد، آزاد شناور 51889واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به ترتیب 31344و 76936 واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 3میلیارد و 313میلیون ورقه به‌ارزش 5685میلیارد تومان در 800هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 373واحد رشد کرد و در ارتفاع 14هزار و 179واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، ذوب آهن اصفهان و سرمایه‌گذاری صبا تامین شد و در مقابل شرکت‌های توکاریل، قاسم ایران و داروسازی تولید دارو بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.