منو کناری

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

جای پای شاخص بورس در ارتفاع ۱.۲ میلیون واحد محکم شد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۲۹هزار واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۲۲۹هزار واحد قرار گرفت. به گزارش خبرنگار کافه بورس، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 8میلیارد و 117میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 12هزار و 428میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 423هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 29هزار و 601واحدی در ارتفاع یک میلیون و 229هزار و 701واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، معدنی و صنعتی گل گهر و ایران خودرو شد و در مقابل شرکت‌های پرداخت الکترونیک سامان کیش، فولاد خراسان و پتروشیمی پارس با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 7853واحد، کل (هموزن) 9413واحد، قیمت (هموزن) 6217واحد، آزاد شناور 41011واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به ترتیب 24417و 48386 واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 3میلیارد و 409میلیون ورقه به‌ارزش 7394میلیارد تومان در 767هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 310واحد رشد کرد و در ارتفاع 13هزار و 806واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی مارون و فولاد هرمزگان جنوب شد و در مقابل شرکت‌های پالایش نفت لاوان، قاسم ایران و نفت پاسارگاد بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.