منو کناری

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

شاخص بورس به رشد ۲ هزار واحدی قناعت کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۲۷۱۰ واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۸۹۶ واحد قرار گرفت. به گزارش خبرنگار کافه بورس، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 10میلیارد و 715میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 13هزار و 698میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 747هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 2هزار و 118واحدی در ارتفاع یک میلیون و 118هزار واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید و گسترش نفت و گاز پارسیان شد و در مقابل شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، مخابرات ایران و معدنی و صنعتی گل گهر با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز متعادلی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 719واحد، کل (هموزن) 27310واحد، قیمت (هموزن) 1805واحد، آزاد شناور 4865واحد و شاخص‌ بازار اول 4150 واحد رشد و شاخص بازار دوم 3527 افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 3 میلیارد و 503میلیون ورقه به‌ارزش 6131میلیارد تومان در 695هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 91واحد رشد کرد و در ارتفاع 12هزار و 585واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ آهن گهر زمین، پلیمر آریا ساسول و ذوب آهن اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری صبا تامین، فولاد هرمزگان جنوب و تولید نیروی برق دماوند بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.